„MULTITASKING – historia prawdziwa” - Rozmowa z Iloną Myszkowską z Chata Wuja Freda.

Pewnego dnia wpatrując się w bluescreen zrozumiałam, że potrzebuję nowego laptopa. Najlepiej jakiegoś, który podoła mojemu stylowi pracy, to jest permanentnego multitaskingu. Piszę książkę, rozkręcam biznes naklejkowy, powoli wracam też do tworzenia gier – co oznacza, że przede mną wiele pisania i nowych projektów graficznych. Terror egzystencjalny dokonywania wyboru nowego komputera ukrócił ASUS oferując mi do testów laptopa ZenBook Duo UX481.

Od razu zobaczyłam w nim to coś, jego główny wyróżnik – dwa ekrany. Wiedziałam, że to nie po bożemu, ale duch przygody zwyciężył. No i dobrze, bo nie spodziewałam się jak bardzo fajne i użyteczne jest to rozwiązanie. Z dwuekranowości korzystam w różnych sytuacjach np. gdy zamawiam pizzę – pracuję na dużym ekranie, a na małym sprawdzam za ile u mnie będzie, podczas pisania (piszę na dużym ekranie, a na małym wspieram się notatkami), no i podczas call’a, gram sobie na małym ekranie, ale to tajemnica i nikt nie może wiedzieć :).

Jednak wiadomo, dla mnie najważniejszą kwestią jest wsparcie w rysowaniu. Na razie ograniczam wyjścia z domu, ale w przyszłości chcę przetestować go w podróży, oraz pracy w terenie. Inspiracje znajduję wszędzie i czasem lubię je przelać od razu na ekran. Dlatego szukam sprzętu, który zawsze mogę mieć przy sobie i liczyć na jego wsparcie. No i jest dobrze. Już dziś pracując na balkonie, widzę możliwości, jakie daje ZenBook Duo UX481. Jest lekki i przede wszystkim wydajny, co dobrze wróży na przyszłość.

Podsumowując, ASUS ZenBook Duo UX481 wspiera mnie na mojej produktywnej drodze życia. Wygląda dobrze pod wieloma względami: mocny procesor Intel Core i7 i bardzo dużo RAM-u powoduje, że świetnie radzi sobie nawet z przetwarzaniem dużych plików, którymi go obciążam podczas pracy nad wielkoformatowymi grafikami o niedorzecznej ilości warstw. Komputer dostosował się do mojej wersji multitaskingu, przekonał mnie do siebie tak bardzo, że stał się moim głównym komputerem… ale testy trwają!

ILONA MYSZKOWSKA (Chata Wuja Freda)

Więcej informacji o modelu ZenBook Duo na stronie www.asus.pl.

Ultrabook, Celeron, Celeron Inside, Core Inside, Intel, logo Intel, Intel Atom, Intel Atom Inside, Intel Core, Intel Inside, logo Intel Inside, Intel vPro, Itanium, Itanium Inside, Pentium, Pentium Inside, vPro Inside, Xeon, Xeon Phi, Xeon Inside i Intel Optane są znakami towarowymi firmy Intel Corporation lub jej podmiotów zależnych w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach.
Ultrabook, Celeron, Celeron Inside, Core Inside, Intel, logo Intel, Intel Atom, Intel Atom Inside, Intel Core, Intel Inside, logo Intel Inside, Intel vPro, Itanium, Itanium Inside, Pentium, Pentium Inside, vPro Inside, Xeon, Xeon Phi i Xeon Inside są znakami towarowymi firmy Intel Corporation lub jej podmiotów zależnych w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach.