Grand Video Awards 2020 w nowej odsłonie!

Wyjątkowe czasy, w których się znaleźliśmy, wywołały potrzebę wyjątkowych rozwiązań. Dlatego tegoroczna edycja Grand Video Awards była transmitowana online. Nie wpłynęło to jednak na zainteresowanie oraz poziom nadesłanych filmów, których zgłoszono ponad 600. Martin Stankiewicz otrzymał nagrodę dla Kanału Roku, natomiast Nagrodę Widzów ponownie odebrał Krzysztof Gonciarz. Partnerem technologicznym była marka ASUS.


Grand Video Awards podsumowanie

Główną ideą gali Grand Video Award jest wybór i uhonorowanie najlepszych oraz najbardziej innowacyjnych twórców w „polskim Internecie”. Do ścisłego finału trafiły 54 produkcje z ponad 600 nadesłanych. Uczestnicy rywalizowali w 14 kategoriach. Tematyka oraz realizacja była zróżnicowana, jednakże wszystkie łączył niezwykle wysoki poziom produkcji oraz walory artystyczne.

W tym roku „pełną pulę” zebrał Martin Stankiewicz, który wygrał w dwóch kategoriach (HOBBY, PODRÓŻE, SPORT i MUZYKA) oraz otrzymał nagrodę Kanał Roku.

Jak zawsze jedną z najciekawszych kategorii jest wybór widzów, ponieważ to oni są bezpośrednimi odbiorcami treści wybranego twórcy. Zainteresowanie było ogromne, oddano 21 518 głosów -  warto nadmienić, że jeden z widzów, który oddał głos, otrzyma innowacyjnego ZenBooka 14 UX425 od ASUS. Nagrodę Widzów „odebrał” tak jak i w zeszłym roku Krzysztof Gonciarz.


ASUS patronem kategorii „EDUKACJA, NAUKA, TECHNIKA”

 

Podczas tegorocznej edycji GVA partnerem technologicznym jednej z najbardziej wymagających kategorii „EDUKACJA, NAUKA, TECHNIKA” został ASUS.Rywalizacja była niezwykle zacięta, a poziom filmów bardzo wysoki – zarówno pod względem merytorycznym, jak i wizualnym. Do ścisłego finału „weszło” aż 6 produkcji, tworzonych przez wyjątkowe osobowości.

Jury zdecydowało się nagrodzić osobę wielu talentów, niezwykłego twórcę Cezarego „CeZik” Nowaka za realizację – NutkoSfera – „Małe ciała niebieskie || NutkoSfera”. To produkcja, która w ciekawy i przystępny sposób prezentuje niewiarygodne zjawiska. Cezary „CeZik” Nowak już od wielu lat wyznacza trendy, kategoria „EDUKACJA, NAUKA, TECHNIKA” jest wyjątkowo ważna, szczególnie podczas wielu zmian, które zachodzą na całym świecie. Dlatego tym bardziej warto ją docenić.


Innowacja w każdej przestrzeni życia

Podsumowując tegoroczną galę Grand Video Awards już na pierwszy rzut oka widać zmiany. Jednak co one przyniosą w przyszłości? Jednoznacznie można stwierdzić, że szeroko rozumiana twórczość i innowacja poradzą sobie niezależnie od czasów i warunków, w których powstają.Bycie kreatorem pozwala na komentowanie rzeczywistości, edukowanie, odkrywanie, ale i dostarczanie rozrywki. Dlatego warto spełniać marzenia, rozwijać się i mówić o tym głośno – m.in. zgłaszając się na różnego rodzaju konkursy np. Grand Video Awards, bo warto być zauważonym, realizując coś ciekawego.

 

Twórz świat po swojemu!