#CreateAsUs w innej odsłonie.
Czas na krótkie podsumowanie.

Rok 2020 był „wyjątkowy”, zdecydowanie przedefiniował rzeczywistość i wpłynął na jej postrzeganie. Rzecz jasna miało to bezpośrednie przełożenie na twórców, którzy podczas trzynastej edycji konkursu #CreateAsUs pokazali, czym jest kreatywność oraz pasja tworzenia. Tym razem hasłem przewodnim był KOLEKTYW, jak z tym wyzwaniem poradzili młodzi twórcy? Zdradzimy tylko, że zaskakująco! Zapraszamy do podsumowania.

Szczęśliwa trzynastka #CreateAsUs

Po raz kolejny marka ASUS została partnerem technologicznym Targów Plakatu. Tym razem młodzi twórcy nie mogli zobaczyć się w realu podczas tego kultowego już wydarzenia. Dlatego w miarę możliwości jego spora część została „zrealizowana” online. Zadaniem konkursowym było stworzenie wyjątkowego plakatu niejako komentującego nową rzeczywistość, dlatego też motyw przewodni nawiązywał do bliskości w czasach oddalenia, wyrażając go jednym słowem KOLEKTYW. Młodzi twórcy mieli za zadanie stworzyć wyjątkowy plakat. Z okazji trzynastej edycji postanowiono wyłonić dokładnie taką liczbę szczęśliwców (laureatów). Na zwycięzców czekał laptop ASUS ZenBook Pro Duo UX581 oraz zestawy gadżetów, ponadto najlepsze prace pojawiły się w wirtualnej galerii Targów Plakatu online 2020!

Od zaplecza, czyli słów kilka o #CreateAsUs

Trzynasta edycja konkursu przyciągnęła aż 1159 zgłoszeń, z nadesłanych pracy jury wybrało nagrodę główną oraz 12 wyróżnień. Finałowe prace zaskoczyły różnorodnością oraz ciekawym podejściem do tematu. Pojawiły się zarówno typowo „plakatowe” kreacje, jak i wyjątkowo rozbudowane ilustracje pokazujące charakter i styl twórcy. Pomimo różnych wizji i spojrzeń wszystkie zgłoszenia łączyła wiara w kolektywne działanie i współpraca na wielu polach, a przede wszystkim na polu przyjacielskiej komunikacji międzyludzkiej. Młodzi twórcy po raz kolejny udowodnili, że są w stanie stworzyć coś wyjątkowego niezależnie od przeciwności losu i niecodziennych sytuacji, dlatego to właśnie oni sprawiają, że #CreateAsUs ewoluuje podczas każdej edycji konkursu.

Moja nowa ilustracja „Kolektyw” stworzona dla @createasus / @asuspl 👉 z okazji kolejnej edycji akcji #CreateAsUs Jednocześnie zachęcam do udziału w konkursie w którym mam zaszczyt być jednym z jurorów :):):) Konkurs skierowany jest do ilustratorów i plakacistów, a temat to właśnie #kolektyw —> więcej informacji na stronie www.createasus.pl

Last but not least, czyli dlaczego właśnie ta praca wygrała? Słowo od jury #CreateAsUs

Podczas trzynastej edycji w jury zasiadło wyjątkowe trio: Andrzej Pągowski, Patryk Hardziej oraz Adam Żelazko. Poziom nadesłanych prac jak zwykle przerósł najśmielsze oczekiwania, dlatego niezwykle ciężko było wybrać tą najlepszą. Po wielu naradach, zakończonych wyborem pracy Michała Widerskiego jury podsumowało swoją decyzję, jednocześnie przekazując wskazówki przyszłym uczestnikom #CreateAsUs: „Zwycięska praca, na tle wszystkich nadesłanych projektów, wyróżnia się odmiennym, dowcipnym i bardzo inteligentnym pomysłem, przedstawiając KOLEKTYW w sposób, który nas zaskoczył. Bo z tego "kolektywu" korzystamy wszyscy. Trudno to sobie wyobrazić, ale gdyby nie ten KOLEKTYW, nie byłoby żadnych nadesłanych projektów, bo trzy barwy podstawowe "pracując" wspólnie, tworzą wszystkie istniejące kolory. Praca zrealizowana prostymi i malarskimi środkami jest w swojej formie plastycznej ponadczasowa. Mogłaby powstać zarówno w latach 50. XX w., jak i w przyszłości.”

Jaka będzie czternasta edycja konkursu #CreateAsUs? Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości, ale już dziś obiecujemy, że będzie ciekawie. Szukajcie inspiracji każdego dnia!

Serwus. To już ostatnia szansa na udział w konkursie #CreateAsUs organizowanym przez markę ASUS, którego jestem ambasadorką. Organizatorzy czekają do 30 listopada na Wasze prace! Macie cały weekend na przygotowanie konkursowego plakatu (do wygrania są super nagrody) 😎 Wszystkie informacje możecie znaleźć na stronie: www.createasusu.pl #CreateAsUs @createasus