10-lecie ZenBooka. Wybierz się
w niezwykłą podróż i odkryj nowe możliwości, gdzie spokój
i równowaga to podstawa tworzenia.

Technologia niejednokrotnie oddaje otaczający nas świat, wspierając, poszerzając perspektywę oraz przenosząc w inny wymiar. Takim przykładem może być ZenBook, czyli swego rodzaju przełom technologiczny, który pokazał nowe rozwiązania i zaoferował inne perspektywy. Przejdźmy wspólnie drogę od powstania ZenBooka, poprzez rozmowę z ambasadorami #CreateAsUs, a zakończmy tę podróż w przyszłości. Gotowi? Ruszajmy!

Więcej o laptopie ASUS ZenBook Duo na stronie  www.asus.pl

Powrót do przeszłości, czyli poznaj krótką historię ZenBooka.

Pomysł na stworzenie ZenBooka zrodził się z filozofii zen, gdzie spokój, równowaga, precyzja oraz skupienie na detalach odgrywa istotną rolę. Nazwę zaproponował prezes ASUS Jonney Shih. Modelem otwierającym tę wyjątkową serię był UX21, który rozpoczął rewolucję w kategorii ultrabooków. Niebywałe połączenie materiałów (aluminium, szkło) i „prosty” design sprawiły, że oczy wielu projektantów (ale nie tylko) skierowały się właśnie na tę pionierską serię. Od początku przyświecała mu zasada – najlepsze rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników, przy jednoczesnym pokazywaniu nowych możliwości. Takimi przykładami mogą być:

  • bezkompromisowa mobilność (stwarzanie okazji do pracy gdziekolwiek jesteś)
  • precyzyjnie zaprojektowana innowacja (każde rozwiązanie zostało przetestowane, aby dostarczać realnego wsparcia podczas pracy)
  • ScreenPad Plus (czyli doświadczanie najwyższej wydajności poprzez wsparcie innowacyjnym padem)

ZenBook w przeciągu dekady zyskał miano kultowego laptopa firmy ASUS, tym samym stanowiąc technologiczną wizytówkę oraz dostarczając rozwiązań klientom na całym świecie. Wpływ na taki stan rzeczy miało wiele czynników m.in. wytrwałość projektantów, którzy pracowali nad ciągłą optymalizacją procesów produkcyjnych i odpowiednim doborze materiałów, aby skutecznie stworzyć najnowocześniejsze, ergonomiczne rozwiązanie, które spełnia potrzeby użytkowników. W DNA ZenBooka od początku wpisane są cztery fundamenty: wydajność, mobilność, kunszt wykonania i innowacyjność. To wszystko „buduje” ZenBooka do dziś i to właśnie opierając się na własnej wizji projektanci i użytkownicy patrzą w przyszłość.

Wydajnie i kreatywnie z każdego miejsca na świecie

Call with a view 📞🗺 / @asuspl #AsusZenBookProDuoPL

"Za parę miesięcy wybije mi ZenBook-owa rocznica i trochę żałuję, że nie poznałam tego sprzętu wcześniej. Dwa ekrany dają mi ogromną wygodę pracy – nie muszę cały czas przełączać okien podczas tworzenia a odpisywania na maile lub szukania materiałów do ilustracji – przez co czas pracy się skraca. Laptop, jak to laptop, jest mobilny, ale przy tym nie dodaje dodatkowych 10kg podczas podróży co jest dosyć ważną cechą, a w szczególności teraz w moim przypadku. W listopadzie 2020 roku zmęczona pandemią, tymczasowo przeprowadziłam się do Indonezji. Mogłam to zrobić między innymi dzięki swojej pracy, którą mogę wykonywać z każdego miejsca na świecie. Zabrałam ze sobą cały potrzebny sprzęt (a w tym ZenBooka) i w ten sposób spędzam już piąty miesiąc na Bali. ZenBook podróżuje ze mną po różnych kawiarniach i co-workingach, gdzie nie raz zadano mi pytanie o dwa ekrany. Jest to zdecydowanie dobry sprzęt dla osób kreatywnych oraz takich, którym multitasking nie jest obcy." – uważa Ania Augustynowicz – ambasadorka projektu #CreateAsUs

Optymalizacja czasu spędzonego przy pracy

Aż czasami trudno mi uwierzyć, że wszystko montuję i renduję na tym jednym laptopie 😌 Zenbook Pro Duo (wersja i9, 32gb ram). #CreateAsUs #ZenBookProDuoPL #workspace #mowikamera #filmmaking #office #workstation #PA329c #proart

Nie tylko w praca ilustratora mierzącego się z multitaskingiem znajdzie zastosowanie dla tego laptopa. ZenBook również doskonale sprawdza się jako zamiennik komputera stacjonarnego przeznaczonego do bojowych zadań, do jakich należy montaż video i renderowanie plików dużej wagi. W ten właśnie sposób pracuje kolejny ambasador akcji #CreateAsUs, Adrian Kilar: "W Zenbooku najbardziej cenię sobie wydajność i dodatkowy ekran. Umieszczony mam na nim zazwyczaj timeline do montażu filmów. Po roku użytkowania mogę stwierdzić, że praca na nim idzie bardzo sprawnie, przez co moi klienci otrzymują szybciej gotowy film." Nikogo nie musimy chyba przekonywać, że czas jest na wagę złota, dlatego wydajność sprzętu przy stanowisku montażowym jest niezbędna do w pełni efektywnej pracy.

Przyjemnie i z fantazją we własnym z domu

Niedługo mają przyjść kalendarze, więc ostatnie dni względnego chillu przed szaleństwem wysyłki poświęcam na kojące rysowanie tłuściutkich stworzeń i słuchanie sobie co tam senseje ze skillshare mają do powiedzenia 😉 Czy można się wobec tego spodziewać naklejków z anatomicznie niedorzecznymi istotami? Z całą pewnością być może 😃 #ZenBookDuoPL #asus

"Mija mi rok pracy na ZenBooku. Głównie na nim rysuję i piszę, posiłkując się małym ekranem do referencji rysunkowych, notatek do książki i różnych spraw wielkiej wagi, takich jak śledzenie jak tam sobie w mieście radzi dostawca z moją pizzą. Bardzo ułatwia życie. Jedną z niespodziewanych zalet laptopa jest trzymanie notatek na małym ekranie - teraz, jeśli chcę o czymś pamiętać i nie stresować się budzikiem jednocześnie, już nie muszę sobie przyklejać karteczek do monitora, jak zwierzę. Teraz mam digitalową karteczkę na małym ekranie, jak to mówią - the future is now. Komputer też bohatersko nie zacina się nawet gdy odpalam na nim moja mega zaawansowaną bazę w Oxygen Not Included. I ja to doceniam."– podsumowuje swoją pracę na ZenBooku Ilona Myszkowska, jedna z pierwszych ambasadorek projektu #CreateAsUs. Dzięki niej przekonaliśmy się, jak wiele radości mogą przynieść codzienne obowiązki i małe przyjemnostki

Co przyniesie nam przyszłość?

10-lecie ZenBooka to nie tylko okazja do podsumowania lat świetności, które mamy na swoim koncie. Przed nami kolejne nowości i innowacje – wszystko dla rozwoju kreatywności, wspomagania procesu twórczego oraz wydajności. Ostatni rok pokazał nam, że wielu rzeczy nie możemy być pewni, we wszystkich planach i przewidywaniach powinniśmy być ostrożni, ale jedno jest pewne – nawet zamknięci w domach potrafimy pracować efektywnie i tworzyć niesamowite projekty, co pokazały chociażby ostatnie edycje projektu #CreateAsUs. Życzmy sobie kolejnych 10 tak udanych lat, zarówno w rozwoju technologii, jak i prywatnych pasji, zainteresowań i wszelkich twórczych działań.

Przed nami premiera kolejnej wersji ZenBook Pro Duo UX582 o której usłyszycie już niebawem! Tymczasem zachęcamy do sprawdzenia naszego najnowszego dwuekranowego ZenBooka UX482, jeśli chcesz zacząć przygodę z kreatywnym światem technologii już dziś!