PLANUJEMY WIĘCEJ PODRÓŻOWAĆ, DLATEGO POTRZEBUJEMY ROZWIĄZANIA BARDZIEJ MOBILNEGO". ROZMOWA Z HUYEN I MARCINEM Z KANAŁU EMCE

Na tegorocznym Grand Video Awards, konkursie dla twórców wideo w sieci, byliśmy nominowani w trzech kategoriach, a otrzymaliśmy nagrodę w tej najbliższej naszemu sercu i profilowi naszego kanału popularnonaukowego: Edukacja, nauka, technika. W ten sposób staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami laptopa ASUS Zenbook Duo UX481, który jest promowany jako laptop przyszłości ułatwiający wielozadaniowość - a jest ona bardzo ważna w naszej pracy.

Podczas przygotowania do filmu, na etapie pisania scenariusza, drugi wbudowany ekran jest miejscem, gdzie możemy mieć otwarte artykuły naukowe, a na pierwszym głównym ekranie pisać tekst. Dzięki temu nie musimy co chwilę przeskakiwać z jednego okienka do drugiego, co oczywiście jest bardzo wygodne!

Zawsze podobały nam się animacje graficzne tworzone na touch padzie, jednak nie dysponowaliśmy sprzętem umożliwiającym ich tworzenie. Cieszymy się, że w Zenbook Duo UX481, którym teraz dysponujemy, jest taka funkcja. Dotykowy ekran pozwoli nam, np. na rysowanie animacji na gotowym filmie i będzie nas ograniczała tylko nasza wyobraźnia (i zdolności artystyczne, ale jak to ze zdolnościami bywa - można je zdobyć ćwicząc i poświęcając na to odpowiednią ilość godzin:)

W najbliższym czasie pakujemy walizki i laptopa, ruszamy do Wietnamu, gdzie będziemy testować nie tylko pyszne uliczne jedzenie, ale również jak spisuje się sprzęt w akcji. Zakopiemy się również w stosie artykułów naukowych na temat wielozadaniowości - żeby odpowiedzieć Wam na pytanie, jak ludzie spisują się w multitaskingu? Co się dzieje wtedy w naszym mózgu? Czy są jakieś metody, żeby zwiększyć nasze umiejętności w tym zakresie? Do zobaczenia i usłyszenia w filmie!

Huyen i Marcin z kanału emce

Ultrabook, Celeron, Celeron Inside, Core Inside, Intel, logo Intel, Intel Atom, Intel Atom Inside, Intel Core, Intel Inside, logo Intel Inside, Intel vPro, Itanium, Itanium Inside, Pentium, Pentium Inside, vPro Inside, Xeon, Xeon Phi i Xeon Inside są znakami towarowymi firmy Intel Corporation lub jej podmiotów zależnych w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach.